To był rok!

Za nami kolejny bardzo intensywny rok. Wydarzyło się tak wiele, że wypisanie wszystkich dzieł i inicjatyw, które podejmowała nasza diakonia graniczyłoby z cudem.

Nie można było lepiej rozpocząć Nowego Roku! 1 stycznia spotykaliśmy się w kościele św. Jadwigi w Chorzowie, a ks. Szymon odprawił dziękczynną Eucharystię w intencji naszej diakonii!

Na początku roku weszliśmy w siedmiodniowy post pierwocin.

Zorganizowaliśmy w Starochorzowskim Domu Kultury porywający koncert uwielbienia Doroty Wolskiej.

Najważniejszym i największym pod względem logistycznym działaniem ewangelizacyjnym były trzydniowe rekolekcje Impuls dla 1800 gimnazjalistów zgromadzonych w sali chorzowskiego MORiSu. W marcu zagrali m.in. Rymcerze (Bęsiu i DJ Yonas), Muode Koty, Agnieszka Rusinowska z zespołem, modlił się z nami bp Adam Wodarczyk i Marcin Zieliński, a całość poprowadził nas przyjaciel Michał Nikodem.

Konferencje w tym roku głosili nasi animatorzy, członkowie rady wspólnoty a także goście z zewnątrz: Karol Sobczyk, Krzysztof Demczuk, Marcin Widera, kuzyn ze stolicy Michał Nikodem, Aleksander Bańka z Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie w Tychach i Jacek Weigl. O. Radosław Rafał poprowadził dla nas warsztaty prorockie a świadectwem podzielił się też policjant, trener MMA Darek Orłowski z Żor.

Przeprowadziliśmy Kurs Alpha i dwukrotnie Kurs Małżeński dla parafii. Byliśmy partnerem strategicznym konferencji Strefa Zero i Serce Dawida a nasze logo znalazło się na wielu książkach wydawanych nad Wisłą.

W tym roku obchodziliśmy 70. rocznicę powstania państwa Izrael. Patrzyliśmy na to wydarzenie w sposób duchowy, wierząc, że to spełnienie Bożych obietnic.W maju w Jerozolimie w Marszu Narodów reprezentowały nas dwie osoby.

Dla wielu przełomowym wydarzeniem były letnie rekolekcje w Kiczycach. Czas słuchania Ducha Świętego i doświadczania Jego dotyku, adoracji i przebywania ze sobą. Byli z nami s. Bogna Młynarz, o. Radosław Rafał i Marcin Zieliński.

Regularnie odbywały się formacyjne spotkania w małych grupkach, ustaliliśmy też ramowy plan spotkań i modlitwy diakonii.

Przez cały rok pomagaliśmy rodzinie z Syrii w ramach akcji zorganizowanej przez Caritas.

Dzięki Waszej hojności zrealizowaliśmy sporo dzieł ewangelizacyjnych i mogliśmy wielu osobom ze wspólnoty pomóc w wyjeździe na letnie rekolekcje.

Dynamicznie działa diakonia miłosierdzia (dziękujemy za Waszą wrażliwość i ofiarność).

Dziękujemy licznej grupie, która służyła modlitwą wstawienniczą na wyjazdach. Prowadziliśmy m.in. uwielbienie w kościele św. Ducha w Siemianowicach Śląskich i w Cieszynie (gdy o. Rafał Kogut i franciszkanie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” zorganizowali Górę Modlitwy).

To wspólnota w której każdy jest tak samo ważny. A ustawianie krzeseł czy rozwijanie kabli przed spotkaniem wspólnoty jest traktowane przez Tego, który widzi w ukryciu i bada nasze serca na równi z wielkimi przedsięwzięciami.

Bogu niech będą dzięki!