Siedmiodniowy post pierwocin: Od 7 do 14 stycznia

Członkowie wielu wspólnot nad Wisłą rozpoczynają w przyszłym tygodniu siedmiodniowy post, oddając Bogu to, co pierwsze i słuchając tego co leży Mu na sercu.

Ubiegłoroczny post, który jako pierwociny ofiarowaliśmy Bogu był dla wielu z nas bardzo ważnym a nawet przełomowym doświadczeniem. Liderzy zaprzyjaźnionych z nami wspólnot obserwują pewne zjawisko: wspólnoty które rozpoczynają rok od złożenia pierwocin Panu, doświadczają później wielkiego przełomu, słyszą Jego odpowiedź na swe pytania.
W tym roku będą z nami pościli m.in. nasi przyjaciele ze wspólnot „Metanoia” z Jaworzna, „Głosu na Pustyni” z Krakowa, „Głosu Pana” ze Skierniewic, „Abba”, „Dom” i „Chefsiba” z Warszawy, Wrocław24/7 i Warszawa24/7.
Czym są pierwociny? To najprościej rzecz ujmując pierwszy plon. To, co przyszło do nas pierwsze. To również „zapowiedź” przyszłych zbiorów, krok wiary. Ofiarujemy Bogu to, co pierwsze nie wiedząc, czy będzie drugie, trzecie, czwarte. „Czcij Pana ofiarą z twego mienia i pierwocinami całego dochodu, a twoje spichrze napełnią się zbożem i tłocznie przeleją się moszczem” – zapewnia Bóg (Prz. 3, 9-10). „Pierwocina całego dochodu”. Czy trzeba tłumaczyć więcej? Forma tego wyrzeczenia jest dowolna. Rezygnacja ze słodyczy, alkoholu, Facebooka, obgadywania, szemrania. Wielu rezygnuje z mięsa pozostając przy warzywach. Bóg patrzy na nasze serca i kocha wolność.